Bez hudby
VÝCVIKEM PROŠLO JIŽ 3334 HASIČŮ

 

13. srpna 2016, přestavba kontejneru

    Jak jsme vás již dříve informovali, v roce 2016 jsme započali se změnami dispozice ve FOK. Na konci roku 2015 se nám podařilo získat 6-ti metrový kontejner a rozhodli jsme se o jeho připojení do zadní pravé části pozorovacího kontejneru. Tím se rozšiřují možnosti pro taktiku vyhledávání osob v uzavřeném prostoru a obecně i možnosti našeho zařízení. Jak přestavba probíhala se můžete podívat v naší fotogalerii nebo na tomto odkazu.

 

10. srpna 2016, II. pololetí

    Brzy se nám rozběhnou výcviky a tentokrát jsme si jich na druhé pololetí připravili dvanáct.

    Pro všechny zájemce je třeba dodat, že i tento půlrok budeme  cvičit především profesionální hasiče.

    Stále nám totiž běží další krok ve výcvicích profesionálních hasičů a tím je modul 2 ve výcvikovém zařízení ŠVZ Brno. Prvním krokem tohoto "nádstavbového" výcviku je totiž výcvik v modulu 1, čímž je právě výcvik v kontejneru Hamry. Všichni hasiči HZS Olomouckého kraje si projdou opakovací pětiletou periodou, a tudíž máme před sebou značné množství práce. Proto jsme nuceni omezit počty výcviků pro ostatní jednotky. Připomínáme, že stále platí priorita HZS ČR -  jednotky SDH a HZS podniku- ostatní.

    Rozpis jednotlivých termínů je možné sledovat na kartě "VÝCVIKY PRO HASIČE", kterou jsme pro vás aktualizovali.

   

17. února 2016, seminář FOK 2015

    Dnes vám přinášíme slibované informace o semináři Flashover kontejnery 2015. Jednalo se o čtvrtý ročník. Cílem semináře je především výměna zkušeností mezi lektory a další rozvoj problematiky v České republice. Jedná se tedy o setkáním hlavních lektorů zařízení simulujících reálné podmínky požáru.

    Na seminář se podařilo opět zajistit účast lektorů ze zahraničí. Ze Slovenska přijel zástupce Prezídia HAZZ, Záchranné brigády HAZZ Malacky a Slovenské asociace hasičských důstojníků, z Polska lektoři z Państwowej Straży Pożarnej v Opole.

    Více již ale naleznete na serveru pozary.cz a to na tomto odkazu. Exkluzivně vám na našem webu přinášíme prezentace jednotlivých zástupců, kteří se semináře zúčastnili.

   

11. listopadu 2015, práce s proudnicí

    Členové České asociace hasičských důstojníků se od roku 2005 věnují problematice speciálního výcviku hasičů v zařízeních simulující reálné podmínky požáru - flashover kontejnery. Nedílnou součástí tohoto výcviku je správná praxe v používání proudnice. Na základě studia zahraničních zdrojů a po praktickém ověření při stovkách výcviků, vznikla metodika, kterou předkládáme všem hasičům k využití při odborné přípravě. Metodika by měla dát základní návod, jak správně používat proudnici při hašení požárů v uzavřených prostorech.

    Metodiku máte k dispozici na kartě "TEORIE", přímý odkaz zde.