VÝCVIKEM PROŠLO JIŽ 3948 HASIČŮ

 

6. září 2018, výcviky pokračují

    Aktualizovali jsme pro vás kartu s výcviky. Druhé pololetí 2018 se opět nese v duchu výcviků pro HZS Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Dále jsme uvolnili 5 výcviků pro ostatní jednotky. Výcviky jsou zaměřeny na opakování používání dýchací techniky, základní seznámení s požáry v uzavřených prostorech a taktiku pohybu v zakouřeném prostředí. První výcvik odstartovali kolegové z Hlavní báňské záchranné stanice Ostrava, kteří absolvují 25.9. ještě jeden výcvik. Bohužel pro dobrovolné jednotky jsme významně zatíženi výcviky HZS a HZS podniků, a tak budeme výcviky pro dobrovolné jednotky uvolňovat jen ojediněle.

    Na výcvik kolegů z HBZS Ostrava se můžete podívat zde. Výcvik se nesl ve standardním průběhu, tedy teorie, práce s proudnicí, pozorování dynamiky požárů v uzavřeném prostoru a vlastní taktika pohybu v neznámém prostředí zasaženém požárem.

    V brzké době přineseme další aktuální informace.

 

6. září 2018, nutná oprava spalovací pece

    Výcviky v kontejneru nabraly neuvěřitelná čísla a my opět musíme řešit problémy s těsností vlastní spalovací pece. V současné době se připravuje větší oprava stropu pece, od které si slibujeme významné zkvalitnění odolnosti a těsnosti vlastní pece. O tomto průběhu vás budeme určitě informovat a bude to po dlouhé době významná investice do našeho kontejneru.