Bez hudby
VÝCVIKEM PROŠLO JIŽ 3372 HASIČŮ

 

22. září 2016, výcviky II. pololetí

    V současné chvíli obsazujeme dle pořadníku poslední výcvik tohoto roku. Zbylé termíny jsou již obsazeny a po dlouhé době budeme opět cvičit kolegy ze Slovenské republiky. Všechny ostatní žádosti evidujeme a oslovili jsme s informacemi všechny jednotky, které mají o výcvik zájem. Pokud někdo osloven nebyl  a svou žádost již v minulosti posílal, tak se nám ozvěte a zkusíme vše dohledat.

     Aktuálně máme proškoleno již 3372 hasičů ve 251 výcvicích. Celkově se instruktoři zúčastnili 1195 výcviků. Číslo ovšem bude reálně vyšší, jelikož nezapočítáváme výcviky instruktorů ze Zlínského kraje.

  

13. srpna 2016, přestavba kontejneru

    Jak jsme vás již dříve informovali, v roce 2016 jsme započali se změnami dispozice ve FOK. Na konci roku 2015 se nám podařilo získat 6-ti metrový kontejner a rozhodli jsme se o jeho připojení do zadní pravé části pozorovacího kontejneru. Tím se rozšiřují možnosti pro taktiku vyhledávání osob v uzavřeném prostoru a obecně i možnosti našeho zařízení. Jak přestavba probíhala se můžete podívat v naší fotogalerii nebo na tomto odkazu.

 

10. srpna 2016, II. pololetí

    Brzy se nám rozběhnou výcviky a tentokrát jsme si jich na druhé pololetí připravili dvanáct.

    Pro všechny zájemce je třeba dodat, že i tento půlrok budeme  cvičit především profesionální hasiče.

    Stále nám totiž běží další krok ve výcvicích profesionálních hasičů a tím je modul 2 ve výcvikovém zařízení ŠVZ Brno. Prvním krokem tohoto "nádstavbového" výcviku je totiž výcvik v modulu 1, čímž je právě výcvik v kontejneru Hamry. Všichni hasiči HZS Olomouckého kraje si projdou opakovací pětiletou periodou, a tudíž máme před sebou značné množství práce. Proto jsme nuceni omezit počty výcviků pro ostatní jednotky. Připomínáme, že stále platí priorita HZS ČR -  jednotky SDH a HZS podniku- ostatní.

    Rozpis jednotlivých termínů je možné sledovat na kartě "VÝCVIKY PRO HASIČE", kterou jsme pro vás aktualizovali.

   

17. února 2016, seminář FOK 2015

    Dnes vám přinášíme slibované informace o semináři Flashover kontejnery 2015. Jednalo se o čtvrtý ročník. Cílem semináře je především výměna zkušeností mezi lektory a další rozvoj problematiky v České republice. Jedná se tedy o setkáním hlavních lektorů zařízení simulujících reálné podmínky požáru.

    Na seminář se podařilo opět zajistit účast lektorů ze zahraničí. Ze Slovenska přijel zástupce Prezídia HAZZ, Záchranné brigády HAZZ Malacky a Slovenské asociace hasičských důstojníků, z Polska lektoři z Państwowej Straży Pożarnej v Opole.

    Více již ale naleznete na serveru pozary.cz a to na tomto odkazu. Exkluzivně vám na našem webu přinášíme prezentace jednotlivých zástupců, kteří se semináře zúčastnili.

   

11. listopadu 2015, práce s proudnicí

    Členové České asociace hasičských důstojníků se od roku 2005 věnují problematice speciálního výcviku hasičů v zařízeních simulující reálné podmínky požáru - flashover kontejnery. Nedílnou součástí tohoto výcviku je správná praxe v používání proudnice. Na základě studia zahraničních zdrojů a po praktickém ověření při stovkách výcviků, vznikla metodika, kterou předkládáme všem hasičům k využití při odborné přípravě. Metodika by měla dát základní návod, jak správně používat proudnici při hašení požárů v uzavřených prostorech.

    Metodiku máte k dispozici na kartě "TEORIE", přímý odkaz zde.